Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "борба"

ММА инструкторот Ксу Ксиаодонг по долги расправии на интернет доби согласност да го предизвика Таи Чи господарот. Борбата беше озборувана неколку дена и мајсторите на Таи Чи боречките вештини тврдат дека тие можат да ги “изметат“ подовите со УФЦ борците. Погледнете како заврши борбата.  

Read More

Малиот Ведран Велиновски од Крива Паланка е детето кое многумина денеска го прогласија за херој, откако беше објавено дека цели три часа се борел со студената вода и калта пред да го спаси неговиот татко. Тој со своите родители и помалиот брат се враќале од одмор

Read More

Шарената револуција ги потсети политичарите дека постигнатиот договор не е конечно решение. Борбата мора да продолжи зашто во Македонија нема демократија, а правдата не е задоволена - пишува на страната на Шарената револуција. Спречивме избори без пречистен список, кои со сигурност ќе беа украдени. Издејствувавме повлекување

Read More

Актерот Мич Мезаро, кој го толкуваше ликот на Алф во истоименит хит на серијата од 80-тите години на минатиот век, се наоѓа во кома и се бори за живот. Актерот, кој е висок само 84 сантиметри, бил пронајден во несвест во бањата во неговиот дом од

Read More

Целулитот е проблем на многу жени. Има неколку работи на кои треба да внимавате и неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од оваа лоша појава. - Секое утро на празен желудник пијте две мали лажици јаболков оцет, бидејќи тој е одличен чистач на

Read More

Националниот парк „Пиланесберг“ во Јужноафриканската република е еден од домаќините на црните мамби, според мислењето на многумина, најсмртоносните змии во светот. Многу е интересно да се види како изгледа нивната борба за парење. Борбата се состои од спојување на телата на двете змии во вид

Read More

Денеска се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите. Идејата за одбележување на посебен ден посветен на жените потекнува од почетокот на 20-от век, а на неа особено инсистираше социјалистичкото движење. Првиот Ден на жената е одбележан на 28 февруари 1909

Read More

Фотографирањето и снимањето се пасијата на Давин Грахам кој иако многу луѓе мислат дека работата му е лесна и многу забавна, за забавата до некаде и е точно но да се будите наутро пред сонцето, да пешачите повеќе од 30 километри, да плива цел час, се

Read More

Денес во главниот град ќе се одржи розова прошетка како дел од седмата по ред традиционална Кампања за борба против рак на дојика. Околу 1.500 учесници на патека долга три километри ќе се обидат да испратат порака за важноста на раното дијагностицирање и поддршката на пациентите,

Read More

Документарниот филм „Зелени ѕидови - црна храна“ е новото дело на студентите, чија проекција ќе се одвива утре, 28-ми септември, во паркот позади спортската сала Форца со почеток од 20 часот. Целта на овој филм е да се привлече што поголема маса на јавност во поголемо

Read More