Tuesday, Mar 21, 2023
HomePosts Tagged "бод"

По синоќешниот натпревар помеѓу двете репрезентации на Исланд и Португалија, Исланд го направи првото изненадување на Европското првенство 2016 во Франција откако ремизираше со фаворизираната Португалија со резултат 1:1. Роналдо не одигра добро, но наместо да му пружи рака на противникот тој по натпреварот се однесуваше

Read More

Околу единаесет мигранти загина, а уште тринаесет други се исчезнати при потонување на дрвен чун во регионот на островот Фармакониси, Егејско Море. Операцијата за спасување започнала во два часот по полноќ по пријава од непознато лице кое забележало дека во морето има луѓе, пишува грчкиот

Read More