Sunday, Mar 19, 2023
HomePosts Tagged "бисквити"

Брзо, лесно и вкусно, овој колач од едноставни состојки е погоден за секоја пригода. Потребни состојки: * 150 гр. бисквити или пишкоти * 2 пудинга од чоколадо * 2 банани * 250g маргарин * 2 крем шлаг од ванила * 9 дц. млеко *120 гр. шеќер Начин на подготовка: Во мал сад ставете 5 децилитри

Read More