Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "бесни"

Предлог законот кој предвидува затворска казна за родителите кои на своето дете му ја ускратуваат храната од анимално потекло, во Италија покрена огорчена полемика меѓу приврзаниците и противниците на веганската исхрана. Тоа не помина без политички конотации бидејќи предлогот дојде од партијата на поранешниот

Read More

Niantec во официјалната верзија на Pokemon Go исклучи неколку клучни апликации за гејмерите како Nearby опцијата која ви прикажуваше дали во близина има „див“ покемон, а за уште повеќе да ги изнервира гејмерите ги исклучи и надворешните апликации за пронаоѓање покемони од заедницата. Pokevision е една

Read More

Затворениците бесни за аболираните политичари. И тие ќе бараат помилувања од престедателот Иванов. Над 2000 затвореници, од повеќе затвори се охрабриле од масовната аболиција за политичарите на власта и опозицијата, па ќе се обидат и тие да издејствуваат милост и слобода од шефот на државата. На

Read More

Маглата го отежна авиосообраќајот на скопскиот аеродром, поради што дел од летовите се откажани, а дел пренасочени кон аеродромите во Охрид и Софија. Од утрово не се реализирани летовите кон Виена и Истанбул, од Охрид е пренасочен летот за Ајндховен и Лубек, а реализирани се

Read More