Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "бебе"

Трудничките фотографии не претставуваат реткост во денешно време, речиси сите млади родители се одлучуваат на ваков чекор. Погледнете на каков начин овој млад пар го документира еден од најрадоснит периоди во нивниот живот. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19371966_219474801906813_6020476239733587968_n.mp4"][/video]  

Read More

Основното јавно обвинителство – Гостивар соопшти дека е извршен увид во кичевското село Кленоец, каде синоќа било пронајдено починато шестмесечно бебе, и дека е извршена обдукција, која не покажала знаци на насилство. Обдукцијата е извршена по наредба на јавен обвинител, а првичните резултати укажуваат дека бебето

Read More

Сега починатиот анестезиолог Зоран Јовановски и неговиот колега Томчо Ванчев поминаа околу два часа во кафе барот каде работев, пред да заминат на интервенција. Вака денеска пред судот сведочеше келнерот според кој испиле околу три чаши алкохолен пијалак. Како што јавува телевизија „Канал 5“, сега

Read More

Неготино, град во кој што веќе десет години се нема родено бебе, се гордее со зголемен наталитет - пишува Фокус. Денес, по повод Велигденските празници, беа доделени дури 120 вредносни ваучери, за прво, второ и трето родено дете, но и за машки лица над 40

Read More

Породувањата во авион се вистинска реткост, но бебењата кои имаат среќа да дојдат на овој свет на височина од неколку илјади метри вообичаено довиваат доживотни бесплатни билети од авиокомпанијата. Таков е случајот на летот на Бурак Ер кога мајката патувала од Триполи во Либија кон Ниамеј

Read More

Лаура Изумкава од Лос Анџелес создава креативни фотографии со нејзината едногодишна ќеркичка која ја облекува во кул костими инспирирани од поп културата, од филмски хитови како Star Wars или пак најгледаните ТВ серии. Речиси секојдневно на мрежата Инстаграм објавува по нова фотографија од сесиите на Џои

Read More

Пет лица се убиени, вклучувајќи и една бремена жена при нападот во куќа на југозапад од американската сојузна држава Алабама. Како што информираа денеска локалните власти едно четиримесечно бебе е единственото преживеано во нападот. Полицијата единствено бебетои го пронашла преживеано во куќата во градот Ситронел -

Read More

Пијана девојка од Полска која на Островот Вјелкополск, во централна Полска, во својот дом пред време родила бебе со 1.7 промили алкохол во крвта, а потоа го оставила бебето и побегнала од болницата, дело за кое сега и се заканува пет години затворска казна. Полицијата

Read More