Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "батерија"

Sony Mobile има патент во кој е прикажана идеја за полнење на батеријата од еден на друг смартфон преку безжичните стандардни за пренос на енергија. Ова ќе најде примена во случаи кога ќе имате критично ниво на вашата батерија па ќе може да побарате од

Read More

Нема крај за проблемите на Samsung со батериите на Galaxy Note 7. Сега настрада џип кој речиси целосно е уништен по експлозијата на батеријата. Компанијата неодамна најави глобално повлекување на Galaxy Note 7, но дел од корисниците на форумите коментираа дека немале никакви проблеми со

Read More

Со новите истражувања се открива дека батеријата на вашиот смартфон би можела да се искористи за следење преку интернет. Поточно, може да се употреби HTML5 API од статусот на вашата батерија, кој им овозможува на серверите да му испраќаат на вашиот телефон страници што помалку

Read More

Google лансираше нова верзија на интернет прелистувачот Chrome која е многу поефикасна, побрза и нема да троши многу ресурси на смартфонот со што значително ќе се заштеди енергија. Во Chrome се вградени нови алатки кои штедат и интернет, па така со мала компресија видеата ќе го

Read More

Дали навистина може да се расипе батеријата ако телефонот го полните цела вечер додека спиете? Експертите не се согласуваат со теоријата дека батеријата може да се преполни. „Дури ниту и да го ставите својот iPhone кога батеријата има капацитет 90%, тоа нема да ја оштети. Едноставно

Read More

И невозможното полека, но сигурно станува возможно. Новата колекција на Joe's Jeans освен што на понежната половина им нуди фармерки кои освен што се удобни и стилски, можат да ја наполнат батеријата на вашиот телефон. Тајната се крие во задниот џеб, односно во линијата кај ременот

Read More

Asus повторно ја воодушеви јавнoста со уште еден супер квалитетен смартфон Zenfone Max чија главна предност не е набилдан хардвер, туку сосема корисна екстра батерија со капацитет од 5000 mAh кој треба да обезбеди активна работа од најмалку три дена со едно полнење. Asus Zenfone Max

Read More