Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "банана"

Ексцентрични Руси повторно го шокираат интернет просторот со видео од зоолошка градина во која еден посетител има необичен начин за хранење на животните. Русинот му фрли банана на орангутанот, а потоа си ја доби назад со неколку подавања меѓу нив. Претходно се слуша како чуварот

Read More

Брзо, лесно и вкусно, овој колач од едноставни состојки е погоден за секоја пригода. Потребни состојки: * 150 гр. бисквити или пишкоти * 2 пудинга од чоколадо * 2 банани * 250g маргарин * 2 крем шлаг од ванила * 9 дц. млеко *120 гр. шеќер Начин на подготовка: Во мал сад ставете 5 децилитри

Read More

Кога омилениот пијалок ќе го искомбинирате со овошје како бананата, знаете дека ја имате добитната комбинација за добро утро кое ќе резултира со одлично расположение во текот на целиот ден Потребни состојки: * 250 мл сварено и изладено инстант кафе * 1,5 банана исечена на парчиња * 250 мл

Read More

Бразилските научници открија нешто многу интересно за лушпата од банана. Обичната лушпа од банана може да биде одлична замена за традиционалните средства за прочистување од водата, заклучија научниците од од бразилскиот Институт за бионауки. Според нив, делот од ова јужно овошје кој не се јаде, за

Read More