Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "багер"

Вистинска драма се случувала во населбата Илинден во најкритичниот момент. Со жив штит еден од жителите не дозволувал багерот да пристапи до каналот кој се излеал и поплавил дваесетина куќи - објави 24 Вести. По неколкучасовна расправија и со помош од полицијата, граѓаните успеале да

Read More

Едно лице загина, а уште едно се бори за живот во свлечиште предизвикано од градежни работи на пат во Кичево. Според информациите на Press24 денеска околу 11:15 часот во близина на селото Бачиште жртвата била удрена од багер, а покрај него, багерот удрил уште едно

Read More