Friday, May 24, 2024
HomePosts Tagged "баба"

Scout Larson е прекрасно 3 годишно девојче што се огледува на нејзината баба Diane Willoughby, која таа ја нарекува Nonnie. Кога Nonnie се разболела од рак малата Scout била многу збунета и не можела да ја сфати положбата во која се наоѓала нејзината баба, па така

Read More

Осумдесет и осум годишната Anezka Kasparkova од  селото  Moravia во Чешка ни покажува како никогаш да не се откажуваме од нашите сонови. Anezka од секогаш била фасцинирана од уличната уметност и возбудата која таа ја предизвикува, но во текот на нејзиниот живот таа немала шанса да го

Read More

Загребски диџеи пуштал музика на градскиот плоштад на главниот град на Хрватска по повод одбележување на Националниот ден на трансплантација на ограни и ткива. Неговата музика особено и се допадна на една баба која ја искористи можноста да заигра. Всушност, таа со торба од продавница, играше

Read More

30-годишниот М.М. од Прилеп синоќа околу 23 часот, се обидел со перница да ја задуши баба му, 79-годишната К.М., додека лежела во кревет. Кога таа успеала да се отргне од него, тој извадил метален боксирач и ја удрил со него неколку пати во пределот на

Read More

Хилари Клинтон стана баба по втор откако нејзината ќерка Челси со својот сопруг Мезвинск доби второ дете, синот Ејдан. Челси е единствената ќерка на најизгледниот кандидат на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон и поранешниот американски претседател Бил Клинтон. „Марк и јас сме

Read More