Monday, Sep 25, 2023
HomePosts Tagged "автомобили"

Управата за јавни приходи на 12 мај ќе одржи јавна аукција и комерцијална продажба на предмети запленети од даночни обврзници. Се нудат автомобили со почетни цени од 1.000 евра нагоре, цистерни со почетни цени од 13,000 евра па нагре, како и виљушкари за 4.000 евра.

Read More

Германска пензионерка успеа во неколку минути на паркинг да удри во 14 автомобили и да причини штета од околу 25 илјади евра, објави полицијата од градот Дирен. Седумдесет и петгодишната пензионерка била пренесена во болница со полесни повреди. До незгодата дошло кога таа нагло забрзала

Read More

Поради лизгање на земјиште во Србија 10 автомобили се зарoбени, но никој не е повреден и во тек е евакуација на патниците, јави агенцијата „Танјуг“. - Имаше лизгање на земјиште на пат во местото Перучац во близина на Бајина Башта, и притоа се заробени 10 автомобили.

Read More

Лошите навики не исчезнуваат така лесно, како што е оваа ситуација во која три автомобили завземаат шест места, речиси колку половина паркинг. Ако сте во гужва низ градот и не можете да најдете место можеби токму ваквото неодговорно паркирање е причината.

Read More

Голем проблем настана со сообраќајната циркулација на Скопје по затрупувањето на делови од главната обиколница. Од МВР соопштија дека поради настанатите свлечишта кај клучката кај Стајковци према клучката Радишани, по излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници, било констатирано дека се заглавени околу

Read More

Паркингот на португалскиот музички фестивал под отворено небо, „Андансаш", започна да личи на бојно поле откако шумски пожар уништи 422 автомобили, пренесува БТА. Полицијата потоа изврши увид на местото, а сè уште трае проценката на штетите, коишто се очекува да бидат прилично високи. Музичарот Педру Мештре изјави

Read More

Силен ветер и дожд во скопската населба Автокоманда, ги бутна дрвјата покрај улицата и нанесе материјална штета на неколку возила. Сообраќајот е блокиран на улицата Габреш, а отежнат на околните улици.

Read More

Германската автомобилска компанија Волксваген, ќе укине 40 модели автомобили кои ги нуди во каталозите. Автомобилската група до сега имаше околу 340 различни модели марки Сеат, Шкода, Ауди, Порше и Волксваген, во каталозите. Бројот на варијанти треба да падне под 300, а ќе се укинат моделите

Read More

Листите за продажба на автомобили во светот се појавуваат периодично, а во основата им е статистиката од остварувањата на компаниите. Рангирањето се прави релативно лесно. Далеку потешко е да се одговори на прашањето - Кој всушност е бестселер на бестселери? Во пресрет на лансирањето на новата

Read More

Уште една мерка на Франција во борбата со загадувањето на воздухот, забрана за сообраќање на автомобилите стари над 20 години во центарот на метрополата, соопштува Le Monde. Тие нема да можат да се движат низ улиците на Париз по 1 јули оваа година. По овој датум,

Read More