Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "авион"

Пилотот и фотограф Van Heijst не поканува да ја погледнеме неговата „ канцеларија“ во авионот  Boeing 747. Van Heijst изјави дека се чувствува привилегирано што преку неговата работа има можност да го види светот, а неговата „должност “ како фотограф е таа убавина да ја сподели со сите.

Read More

Погледнете на каков уникатен начин овој дечко ја запросува својата девојка. Ако сте љубители на летањето со авион  или можеби како мали сте сакале да бидете пилоти, ова видео сигурно ќе ви се допадне.       [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19131096_768812299964925_6864319287696293888_n.mp4"][/video]

Read More

Најмалку пет лица загинале кога авион експлодирал во воздух, а потоа се урнал на објект на „Лидл“ на околу 20 километри од португалскиот главен град Лисабон. Се верува дека во леталото имало најмалку четири лица и дека загинало едно лице на земја. Возач на камион

Read More

Патник во американската авикомпанија Јунајтед Ерлајнс беше насилно исфрлен од летот на Чикаго-Луисвил, кој беше пребукиран, откако тој одби доброволно да излезе. Инцидентот, кој се случил во неделата, шокираните патници го снимиле со мобилен и снимките веднаш ги објавија на социјалните мрежи. Тие изјавија дека

Read More

Воен авион Галеб 4 на српската армија се урна утрово во селото Слатина кај Шабац за време на извршување редовна обука за летање. Во несреќата загинале двајцата пилоти. Министерството за одбрана ги објави имињата на загинатите, пилотите на Војската на Србија Дејан Пандуровиќ (39) и

Read More

Американското федерално истражно биро објави досега невидени фотографии од Пентагон после терористичкиот напад на 11-ти септември 2001-ва година. Речиси 16 години подоцна, фотографиите ги прикажуваат првичните сцени после сомнителниот терористичкиот напад во кој, според САД, терористите на Ал Каеда срушија авион на „Американ Ерлајнс“ во

Read More

Фудбалери на Аргентинскиот клуб Расинг, сигурно ќе се сеќаваат на враќање од Белграно. Клубот загуби од Белграно со 2-0, но вистинската драма за фудбалери од Буенос Аирес се случи за време на полетувањето. Додека авионот забразуваше по постата за да полета одеднаш почна да се отвара

Read More

Во почетокот на 1970-тите години студената војна беше во свој полн замав. Американците со одењето на Месечината ја добија трката во вселената, но Советите поради тоа не се предадоа на сите други полиња. Така во 1970 година американскиот сателит на советските аеродроми забележа нови авиони,

Read More

Породувањата во авион се вистинска реткост, но бебењата кои имаат среќа да дојдат на овој свет на височина од неколку илјади метри вообичаено довиваат доживотни бесплатни билети од авиокомпанијата. Таков е случајот на летот на Бурак Ер кога мајката патувала од Триполи во Либија кон Ниамеј

Read More