Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "Астон Вила"

Фудбалскиот клуб Астон Вила потврди дека Џон Тери потпиша за поранешниот европски шампион. Веста беше потврдена од страна на сопственикот на клубот Тони Ксиа на својот Твитер профил, а Тери потпиша договор на една година. Тери ќе заработи за една година околу четири милиони евра, со одредени

Read More

Бугарскиот фудбалски интернационалец Стилјан Петров има неверојатна животна приказна. Пред 5 години беше принуден да се повлече од спортот бидејќи боледуваше од леукемија, но сега успешно ја надмина болеста и се врати на теренот. Тој влезе во игра за Астон Вила на пријателски натпревар против

Read More

Астон Вила го суспендираше напаѓачот Габриел Агбонлахор на неопределено време, бидејќи во медиумите се појави фотографија како фудбалерот пуши наргиле. Агбонлахор за време на репрезентативната пауза заминал на одмор, а британските таблоиди објавија негови фотографии како во Дубаи пуши наргиле. Она што е познато е

Read More