Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "апсење" (Page 4)

Македонскиот државјанин И.А. баран со меѓународна потерница, е уапсен во Тирана бидејќи е осомничен за учество во ИД. „Потерницата по И.А. (46) жител на Гостивар била распишана пред една година, но тој нашол засолниште во Тирана. Уапсен е од припадниците на секторот за антитероризам“, јави тиранската

Read More

Американското државно обвинителство соопшти дека покренало обвиненија против 46 криминалци, поврзани со мафијашките семејства. Спроведени се координирани акции на апсење на Федералното истражно биро (ФБИ) долж целиот Источен брег на САД. Уапсените се обвинети за водење криминална организација која делувала од Масачусетс, па се до Флорида, а

Read More

Микаела Келнер од шведската полиција мораше да интервенира и кога не е на службена должност, а сликата од апсењето во кое таа е само по бикини стана вистински хит на социјалните мрежи. Келнер со пријателите се сончала во еден парк во Стокхолм, кога им се приближил

Read More

Властите во Перу во соработка со американската ДЕА го упасиле најбарниот Србин на сите времиња 57- годишниот Зоран Јакшиќ, за кого се верува дека бил финансиер и организатор на групата што шверцувала кокаин во Европа, вршела киднапирања и имала платени убијци. Групата била позната под името

Read More

Полицаец вработен на Истанбулскиот трговски универзитет, денеска отворил оган кон свои колеги, кои дошле со налог да го апсат, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк. Според информациите, се работи за човек од обезбедувањето на ректорот Назим Еркен. Тој одбил мирно да се предаде и започнал да пука

Read More

Денеска продолжува распитот на двајцата припадници на специјалната единица „Алфи“ кои го апсеа лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски. Командантот на специјалната единица „Алфи“, Ивица Антевски – Пуки и другите припадници на оваа единица што го апсеа Бошкоски, се очекува да се појават на

Read More

Руби Реј е 17-годишна студентка од Индија која е испратена во затвор поради мамење на испит. Таа била најдобар студент во индиската сојузна држава Бихар, но во видео интервју рекла нешто што предизвикало сомнеж во нејзиното знаење. Тоа видео стана вирално и морала повторно да го

Read More

Околу 400 лица се уапсени и 12,2 милиони фалсификувани лекови се запленети во големата акција на Интерпол против трговија со фалсификувани лекови. Од компанијата откриле фалсификувани лекови за лекување на рак, тестови за откривање на СИДА, лекови за дијабетес, стоматолошки материјали и незаконска хируршка опрема во нивната

Read More

Германската полиција во Дизелдорф уапсила тројца сириски државјани под сомневање дека планирале да извршат терористички напад во Германија. Како што јавуваат германските медиуми, уапсените Сиријци се осомничени дека како припадници на Исламска држава имале задача да организираат бомбашки напад. Министерот за внатрешни работи на Германија, Томас де

Read More

Специјалното јавно обвинителство најверојатно издало налог за обезбедување или апсење на еден осомничен од случајот наречен „Титаник“ кој би можел да биде клучен за понатамошната истрага поврзана со нерагуларности и изборни измами. Акцијата ја спроведуваат „Алфите“ во домот на осомничениот во Батинци и наскоро ќе

Read More