Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "актери"

Поранешната Дизни ѕвезда Зек Ефрон ќе ја одигра улогата на познатиот сериски убиец Тед Банди, раскажана од перспективата на неговата девојка. Но Ефрон не е првиот актер што преминал на мрачната страна и влегол во улогата на сериски убиец. Погледнете неколку актери кои се соочиле со

Read More

Серијата Game of Throes е базирана на истоимените книги на George R.R. Martin. Актерите кои ги глумат ликовите во серијата се прилично онакви какви што George R.R. Martin ги опишува во книгите, но секако идентични луѓе, а поготово актери како фиктивните ликови од главата на George е тешко

Read More

Дали би ги препознаете во овие улоги? Dustin Hoffman Tootsie, 1982 Elle Fanning 3 Generations, 2015 Tony Curtis и Jack Lemmon Some Like it Hot, 1959 Patrick Swayze To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar, 1995 Amanda Bynes She’s the Man, 2006 John Travolta Hairspray, 2007 Robin Williams Mrs. Doubtfire, 1993 Hilary Swank Boys Don’t Cry, 1999 Adam Sandler Jack & Jill, 2011 Cillian Murphy Breakfast on Pluto, 2005 Eddie

Read More

Новите Тарзан и Џејн, актерите Александар Скарсгард и Марго Роби, ги освоија симпатиите на фановите со една за малку непријатна ситуација за време на премиерата на новиот филм The Legend of Tarzan во Лондон. Атрактивната Роби имаше мали проблеми со патентот на фустанот, но тука веднаш

Read More

Идиличната романска на холивудскиот пар Џони Деп и речиси двојно помладата Амбер Херд има нетипочно филмски несреќен крај. Актерката Херд поведе судска постапка за развод и го обвини Џони Деп дека ја претепувал за што објави и слики на кои се гледаат модрици на лицето,

Read More

Актерот Џек Глисон се прочу со улогата на Џофри размазениот и злобен тинејџер крал од серијата Game of Thrones, но без оглед на неговиот омразен лик фановите го ценат неговиот талент. Затоа интересно е да се види неговата комуникација со актерката Лена Хеди која во

Read More

Во новиот документарец за загинувањето на актерот Пол Вокер, неговата колешка Мишел Родригез од „Брзи и бесни“ франшизата за прв пат говори за големата загуба. Родригез вели дека летото 2013-та кога загина Вокер се обидела целосно да ја потисне болката и воопшто да не размислува

Read More

Театар „Чекори“ ги отвори вратите за нови членови. Во септемврискиот упис може да се пријават сите вљубеници во театарот, над 14 години, со и без искуство, професионалци и аматери, актери, сценографи, костимографи, драматурзи, тон и светло мајстори. Театар Чекори е најстариот алтернативен театар во Македонија. Постои

Read More

  Ве носам во театар ,,Чекори”, за да зачекориме заедно во алтернативната драмска уметност. Бев и видов, дека тоа е театар кој не ви се наметнува туку ви дава можност да го изберете. Тие се група актери, вљубеници во нејзиното величество сцената. Не сакаат да создадат

Read More