Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "актер"

Нема никогаш да го премолчам овој час бидејки ме боли 27.04.2017година. Ме боли денес, толку многу колку што ме болеше 24.12.2012 година. Под притисок на кукавиците ечат крикови за одбрана на кукавичлукот на моите колеги "УМетници" се срамам што велам УМетници бидејки да бидеш голем уметник

Read More

Популарниот британски глумец Роџер Мур, кој е најпознат по улогата на Џејмс Бонд, почина денеска на 89-годишна возраст, соопштуваат од неговото семејство. Мур го глумеше популарниот шпиун 007 во седум филмови кои имаа комична нота и токму затоа голем број на фанови ја сакаа работата на

Read More

Познатиот актер од многу акциони и комедични филмови Двејн Џонсон смета дека ако сега Трамп е претседател се е возможно, па дури и тој да се кандидира на изборите во 2020-та. – Мислам дека тоа е можно – изјавил Џонсон, кој на последните избори не гласал

Read More

Актерот Мајкл Паркс почина на 77 годишна возраст. Тој во Холивуд важеше еден од актерите со голема енергија и затоа често се појавуваше во маркантни и невообичаени улоги. Најголема популарност стекна во ,  култната серија „Твин Пикс“ и во легендарниот филм на Квентин Тарантино „Убиј

Read More

Вчера ненадејно почина Ѓорѓи Бисерков Дампе, македонски театарски и филмски актер и долгодишен член и соработник на Велешкиот театар. Роден е во 1941 година во Велес. Од 1960-1964 година вработен е како челн на ансамблот на Народниот Театар „ЈХК-Џинот“во Велес. А од 1975 во истиот е

Read More

Ранвеер Синг ги проба Durex Jeans и ги повика фановите да ги носат по лансирањето на брендот на кондоми на 25 март 2017 година. Ранвеер Синг обожава да ги крши стереотипите, без разлика дали е со неговиот необичен смисол за мода или преку препорака на бренд

Read More

Еден од најомилените телевизиски актери од Бразил, Домингос Монтагнер (54), се удавил во река додека снимал сцени од една популарна бразилска сапуница. Тој заминал на капење со колешката Камила Питања по целодневното снимање, а актерката вели дека го одвлекле силните речни струи. Камила врескала и повикувала

Read More

Легендарниот актер Џин Валјдер, познат по улогата на Вили Вонка во Фабриката за чоколади почина на 83 годишна возраст. Вајлдер, кој беше познат по ликовите во голем број комедии – класици, починал во американската сојузна држава Конектикат, според семејството, од компликации од Алцхајмеровата болест.

Read More

Рајан Рејнолдс важи за голем шегаџија во приватниот живот, а милиони свои следбеници на социјалните мрежи ги насмеа со шега на сметка на својата сопруга. Наместо на неа, тој роденден му честиташе на пејачот Били Реј Сајрус. „Само сакам да му посакам на Били Реј

Read More

Полицијата го пронајде мртвото тело на српскиот актер Михаило Заверла (43)во парк во Белград и според првичните наоди не се воочени траги на насилство. Неговото семејство соопштува дека неодамна се развел од сопругата што многу го погодило, но не покажувал знаци на суицидност, ниту пак

Read More