Friday, May 24, 2024
HomePosts Tagged "2016 година"

Американскиот магазин „Форбс“ ја објави својата годишна листа на најдобро платени писатели. На првото место за 2016 година се наоаѓа американскиот писател Џејмс Патерсон, а друштво на врвот му прават оние кои оваа година заработиле милиони на своите дела: Дж. К. Роулинг, Стивен Кинг и

Read More

Според резултатите од истражувањето кое го спроведе компанијата „Скајтрекс“, „Емирати“ се прогласени за најдобра авиокомпанија на светот за 2016 година. На компанијата со седиште во Дубаи наградата и беше врачена во вторникот, за време на церемонијата во рамките на настанот „Farnborough Airshow“. Ова е четврти пат

Read More

Благодарејќи на големата продажба на новиот Samsung Galaxy S7, компанијата „Samsung“ во првиот квартал успеа да дојде до пораст на профитот од 10 проценти. Во обидот да се одбрани делот од пазарот наменет за смартфони, „Samsung“ во март ја претстави најновата верзија на својот смартфон

Read More