Monday, Mar 20, 2023
HomeАНТИСТРЕСГурманСамо во ресторан во Хонг Конг: Топено сирење во боја

Само во ресторан во Хонг Конг: Топено сирење во боја

vo-hong-kong-sluzat-topeno-sirenje-kako-vinozito-01.jpg

Сите љубители на млечните производи, посебно оние на неодоливото топено сирење, сега имаат можност да го пробаат истото и тоа – во боја!

Ресторан во Хонг Конг го нуди овој тост со шарен топен кашкавал попознат како “Kala Toast”, каде секоја боја има и свој вкус: зелената на босилек, сината на лаванда, црвената на домати а жолтата е мешавина на моцарела, чедар, гријер и ементал. Ова слатко задоволство чини околу 5 долари.