Sunday, Aug 1, 2021
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПриведени четири лица за минатонеделното убиството во Чаир

Приведени четири лица за минатонеделното убиството во Чаир

Полицијата денеска извршила претреси и привела уште четири лица за убиството на 24-годишниот Б.И. кој беше застрелан на автобуска постојка на улицата „Џон Кенеди“ во Чаир пред една седмица, велат од МВР.

Во претходната ваква акција, ден по убиството, беа приведени три лица и беше пронајден автомобилот „југо“ во кој биле убијците.