Tuesday, Jun 15, 2021
HomeРЕФЛЕКТОРФилмПогледнете што не очекува во следната сезона на „Game of Thrones“ (ВИДЕО)

Погледнете што не очекува во следната сезона на „Game of Thrones“ (ВИДЕО)

Но, климатските промени не се единственото нешто што го открива новиот тизер. Како и секогаш во оваа серија, така и на оваа снимка драмата е во деталите. На површина, видеото покажува снимки од Џон Сноу, Серсеј Ланистер и Денерис Таргариен како шетаат по ходници и како седат во своите различни соби на престолот – но ако погледнете внимателно, нивната облека кажува нешто повеќе за 7 сезона.

„НВО“ објави ново тизер видео за 7 сезона на „Game of thrones“, кое ни покажа една работа: Зимата е тука. Студено е во Вестерос, како што покажува здивот на Серсеј Ланистер, а работите ќе станат уште постудени.