Saturday, Mar 25, 2023
HomeДЕНЕШНАРепубликаНе очекува пријатна сабота, ладно ама подносливо

Не очекува пријатна сабота, ладно ама подносливо

Првиот неработен ден од оваа седмица Македонија ќе ја дочека во ниски, но пријатни зимски услови, со мала замагледност во утринските часови низ повеќе котлини. Максималната температура на ниво на републиката ќе се движи во просек од 5°C, додека пак, минималната температура од 0°C. Синпотичарите предвидуваат стабилно време со мали можности за врнежи од 22.71% и умерен ветар од северен правец. Во Скопје минималната температура ќе изнесува -1 степен, а во текот на денот ќе се искачи до 11 степени.