Monday, Jun 24, 2024
HomeДЕНЕШНАПолитикаНасилниците од Собрание гневни на ВМРО- ДПМНЕ: Нѐ предадовте

Насилниците од Собрание гневни на ВМРО- ДПМНЕ: Нѐ предадовте

Од нас се оградивте и не осудивте како насилници, ние се оградуваме од вас и ве осудуваме како предавници – гласи коментарот на еден од насилниците кои упаднаа во Собранието. Тој, преку социјалните мрежи упати и закани до пратениците од ВМРО-ДПМНЕ.

Еден од нив, кој што во Собранието упадна со црна маичка со симболите на усташката НДХ, кој на Фејсбук се потпишува како Владо Георгиев Черноземски, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ги прогласи за предавници.

chernozemski-fb-status