Sunday, Sep 26, 2021
HomeДЕНЕШНАПолитикаНападната новинарска екипа на Телма

Нападната новинарска екипа на Телма

Телевизија Телма јавува дека една од нивните репортерски екипи е нападната околу Собранието. Дел од демонстрантите ги нападнале новинарот и снимателот кога забележале која телевизија известува. Репортерската екипа со полициска асистенција била извлечена од толпата и однесена на сигурно. Се уште немаме информации во каква состојба се наоѓаат.