Tuesday, Oct 3, 2023
HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончев зимски ден со мала облачност

Метео: Сончев зимски ден со мала облачност

Еден ден пред започнување на викендот добиваме извештаи за стабилно и сончево време со утрински температури кои ќе се движат од -4, додека пак во текот на денот на ниво на република средната измерена температура ќе изнесува 7 степени. Се предвидува и мала облачност попладне кога температурите ќе се спуштат близу „нулата“.