Sunday, Sep 26, 2021
HomeРЕФЛЕКТОРМедиуми (Page 7)

Енки Брацај доби суспензија од нејзината телевизија бидејќи прифатила договор за фотосесија за Playboy, па директорот Исмет Дришта решил да ја суспендира поради преголемото негативно внимание од јавноста. Брацај стана интернет сензација водејќи ги вестите со разголено деколте, но нејзината замена Грета Хоџа нема да биде

Read More

Магазинот за возрасни Плејбој одлучи Памела Андерсон како една од најпознатите старлети кои некогаш се сликала за нив да биде последна на насловната страница по менување на политиката со која повеќе нема да се поставуваат слики од разголени жени. Провокативната убавица за прв пат ги

Read More

Издавачката компанија „Шпигел“, која го издава истоимениот германски магазин, денеска соопшти дека до крајот на 2017 година ќе укине 150 работни места и ќе воведе наплата за пристап до дел од текстовите на интернет изданието. Целта на овие мерки е компанијата да обезбеди по околу 16

Read More

Преговорите се во прекин. Владеачката партија го напушти процесот бидејќи им биле игнорирани предлозите. ВМРО-ДПМНЕ одлучи да замине од зелената преговарачка маса, незадоволни од одлуките и одбивањето на нивните предлози. Посредниокот во преговорите, добропознатито, Ванхауте изрази надеж дека владејачката партија ќе смогне сили и разум да

Read More

Во текот на вчерашниот ден, во склоп на преговорите на работните групи на четирите најголемите политички партии (ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА) не се постигна решение за прашањата поврзани со медиумите. И покрај соопштението на олеснувачот Питер Ванхауте во кое тој наведе дека има напредок и

Read More

Сајт на Годината по шести пат ја организира оваа манифестација во која се избираат најдобрите веб сајтови од повеќе категории. Целта на проектот кој го организира Media Solutionsв и системот за онлајн реклами Keep An Eye е да се  промовираат, развиваат и поддржуваат интернет медиумите и

Read More

Жаре ја промени телевизијата и во негов стил направи одлична најава. Од наредната сабота, 28 ноември, вашето омиленото шоу „Еден на еден“ почнува да се емитува на телевизија Телма во 19:15 часот. Погледнете како Жаре успеа да стигне до Телма.

Read More

Познатиот провокативен машки магазин FHM ќе биде повлечен од продажба поради намалиот број на читатели. FHM беше познат по провокативните насловни фотографии кои му беа конкуренција на Playboy, но со многу поголема префинетост. FHM во 90-тите беше главен избор на машката читателска публика со изданија

Read More

Две се загинати, а едно е повредено во упад на непознат сторител во редакцијата на Russia Today која се наоѓа во Тел Авив. Новинарката Paula Slier сведочи за трагичната смрт на своите колеги новинари. „Потврдена е смртта на двете лица. Првата жртва, на возраст од 30 години,

Read More