Tuesday, Sep 28, 2021
HomeРЕФЛЕКТОРМедиуми (Page 6)

Комисијата за транспорт и комуникации на Либералната партија смета дека треба да му биде овозможено на секој ТВ субјект кој има финансии, желба и кадровска екипираност да истрча на медиумскиот пазар. Од ЛП велат дека сегашната методологијата за доделување национални ТВ концесии на медиумите е прилично

Read More

Горан Михајловски, главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Вест“, по 31 декември ќе го напушти досегашното работно место во најтиражното гласило на медиумската компанија „Медија Принт Македонија“. Според информациите на некои од медиумите, на Михајловски на крајот на 2015 година му истекува важечкиот договор и

Read More

Хрватските партии не можат да се договорат кој да биде премиер, па специјализираниот портал Работа.хр, ја зеде работата во свои раце и реши да го пополни празното државно место. Posao.hr објави сатиричен оглас за работното место „премиер на Република Хрватска“, во кој се наведени условите

Read More

По реакцијата на премиерот Никола Груевски дека во насловот не се кријат негови зборови туку се работи само за обичен новинарски коментар, тој веднаш реагираше до британски „Гардијан“ кој потоа резултираше со промена на насловот на интервјуто. „Такво нешто не сум изјавил. Ние ќе реагираме и

Read More

Сите добро ја познавате шармантната цртана девојка со витко тело и кратка црна коса. Во една сцена од цртаниот запис за Бети Пуп се прикажува еден вид на насилство, каде што познатата шмизла му вади заб на кловнот со клешти и го врти на сите

Read More

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници утре во хотел Холидеј Ин, во 10 часот, организира конференција „За медиумските работи“. Поздравно обраќање ќе одржат Амбасадорот на Велика Британија, Чарлс Гарет и претседателот на ЕФН, Могенс Блишер – Бјерегард. На конференцијата, министерот за труд и социјална политика,

Read More

Некој се јавува за да го искритикува, некој за да го пофали, а овој граѓанин се јави кај Јанко не за да му се упати него туку на таткото на гледачот кој ја прати емисијата од горниот спрат и побара од него да го уклучи

Read More

Еден од најпопуларните светски таблоиди – американскиот „Њујорк Пост”, објави натпис под наслов „Требаше да ja слушаме онаа слепа бугарска старица за ИД”. Станува збор за пророчицата од Петрич, родена во Струмица, популарна како Баба Ванѓа. На сајтот на весникот публикацијата за Ванѓа е најчитана

Read More

Се е во духот на претстојните празници, па дури Најпопуларниот порно сајт. Pornhub, во духот на празникот Божиќ сними реклама. Ако очекувавте некои експлицитни сцени од порно или голи актерки и актери со Дедо Мраз со шапки на главите, за жал ќе ве разочараме. Pornhub сними

Read More