Sunday, Aug 1, 2021
HomeГИГА БАЈТСмартфон (Page 3)

Отсега преку апликацијата Messenger на Вашиот Facebook ќе можете да ја споделите Вашата локација со пријателите и контактите со кои се допишувате, што е новина воведена со новиот update на апликацијата, кој многу корисници го оценија позитивно. Новата можност е многу едноставна за користење - само

Read More

Денешната промоција на HTC крена многу фама во јавноста бидејќи поголемиот дел од фановите го очекуваа премиум моделот HTC 11, но наместо тоа не беше претставен никаков нов смартфон, туку само полуксузна верзија на HTC U Ultra со сафири во маската. HTC не откри ни повеќе

Read More

Најпознатиот ликстер Еван Блас на Твитер откри две нови протечени слики од Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus кои наскоро ќе бидат и официјално промовирани на 29 март. Многу поважно од тоа што се открива дека моделите ќе имаа три бои на маската црна, сива

Read More

Sony Mobile има патент во кој е прикажана идеја за полнење на батеријата од еден на друг смартфон преку безжичните стандардни за пренос на енергија. Ова ќе најде примена во случаи кога ќе имате критично ниво на вашата батерија па ќе може да побарате од

Read More

Откако протече постер со Samsung Galaxy S8 веќе е потврдено дека премиум смартфонот ќе биде лансиран и пуштен во продажба во април. Промоцијата на Galaxy S8 веќе одамна е познато дека ќе се одржи на 29 март, а кон крајот на април истиот ќе биде достапен

Read More
POST TAGS:

Слично како Bendgate за iPhone 6 се пласира нов можен проблем за Apple бидејќи поголем број на корисници се пожалиле дека смартфонот шушти кога има засилена активност, дали е тоа со сурфање на интернет или работа со апликации од задната страна се испушта силен звук. Извор:

Read More

„Тестовите“ со хидраулична преса секако не откриваат многу за изджливоста на одреден смартфон бидејќи не претставуваат реално сценарио, но затоа пак се ултра забавни за гледање. Сега редот му дојде и на iPhone 7 кој сигурно многумина од вас би му се „треселе“ ако го

Read More

Штотуку лансираната надградба за iOS 10 не тргна како што треба вчера попладнето. Многу корисници на социјалните мрежи се жалат дека не можат да да извршат надградба со нивните iPhone и iPad уреди, поради проблеми со инсталирањето. За некои процесот завршува така што уредот бара да

Read More

iPhone 7 го доби првиот бенчмарк тест на Antuntu каде со новиот четири-јадрен A10 Fusion процесор ја збриша конкуренцијата. iPhone 7 забележа резултат од неверојатни 178,397 поени за работата на хардверот во општите перформанси што е за 33% повеќе од iPhone 6s кој работи со

Read More
POST TAGS:

Earthquake Alert е апликација која нуди обемен распон на информации за нови земјотреси со податоци за магнитудата, епицентарот, како и вести за погодениот регион. Апликацијата има систем за приказ на мапа, како и можност самите корисници да објавуваат информации поврзани со земјотрес кој го почуствувале,

Read More