Sunday, Aug 1, 2021
HomeГИГА БАЈТСмартфон (Page 24)

Новата верзија на оперативниот систем iOs 9 ќе се инсталира на нов начин, при што доколку е потребно ќе се бришат дел од складираните апликации за привремено да се ослободи простор, со тоа што ќе се внимава да не се избришат витални фајлови за уредот

Read More

Корисниците на Samsung Galaxy S5 со нетпрение очекуваа да пристигне најновата софтверска надградба со оперативниот систем Android 5.1.1 Lollipop која конечно е изработена и ќе се реализира во наредните денови. Први кои ќе имаат можност да инсталираат Android 5.1.1 Lollipop на својот Samsung Galaxy S5 ќе

Read More

Google ја лансираше најновата верзија на Clock апликацијата која е обновена со Material дизајнот и е достапна за превземање директно од Play Store за да не чекате надградба со Android 5.x Lollipop. Новиот часовник на Google има одличен изглед, убаво дизајнирани анимации и транзиции од различните

Read More

Apple ја повлече од продажба првата генерација на таблетот iPad mini кој беше еден од најуспешните и дојде како одличен одговор на малите Android таблети. Сега, Apple е подготвен за сосема ново поглавје со iPad mini 4 со кој ќе мора да понуди поголемо ниво

Read More

Nokia по се изгледа се враќа во игра со нови смартфони кои ќе бидат лансирани во текот на наредната година, доколку раководството повторно не се предомисли и исплаши од сенката на Microsoft. Веста ја потврди и извршниот директор Раџив Сури кој изјави дека Nokia ќе креира

Read More

HTC One M9 Plus помоќната верзија на HTC One M9 конечно ќе пристигне во Европа, откако неколку месеци шансата да го користат ја имаа само купувачите во Азија. Со HTC One M9 Plus ќе имате можност да се пофалите со поквалитетен 5.2 инчен Quad HD

Read More

Вработен во операторот Vodafone ја протече информацијата за датумот на продажба на iPhone 6s серијата на смартфони што може да ги потврди плановите на Apple но, и да ги подготви фановите за пласманот во септември. Според протечените информации iPhone 6s смартфоните ќе може да се

Read More

Samsung Mobile е полн со изненадувања оваа година, почнувајќи од обновениот дизај на Samsung Galaxy S6, па се до џокерот наречен Samsung Galaxy S6 Plus кој ќе има поголем дисплеј од првичниот модел со мали измени во хардверот. Според протечените информации и слики Samsung Galaxy S6

Read More