Sunday, Aug 1, 2021
HomeГИГА БАЈТСмартфон (Page 2)

Најголемиот производител на смартфони, јужнокорејскиот Samsung ја зголеми пазарната вредност за над 1 милијарда долари. Тоа е последица од позитивната реакција на инвеститорите за пуштање во продажба на новиот Galaxy S8. „Реакцијата на пазарот за серијата S8 е позитивна“, изјавил Ли Сунг од компанијата IBK Investment

Read More

“Galaxy S8 Red Screen” е најпребаруваниот поим во последните два дена, откако беше објавена тревога со црвен екран во Јужна Кореја. Имено, корисниците мислеле дека екранот на телефонот има фабричка грешка, но тоа е само опција за балансирање на бојата. „Сите уреди на Samsung поминуваат строг

Read More

JerryRig Everything каналот на YouTube кој ги применува сите вообичаени тестови на издржливост како и неколку екстремни дополнителни тортури на ред за мачење го стави и новиот Galaxy S8 кој овие денови влегува во продажба. Во продолжение погледнете сами низ што се помина Galaxy S8

Read More

Артистот Бенџамин Гескин го реализираше првиот концепт за Samsung Galaxy Note 8 кој изгледа многу реално, наместо во него да вметнува свои замисли за тоа што очекува. Токму затоа се претпоставува дека овие дизајнерски насоки може навистина да се најдат кај претстојниот Galaxy Note 8 кој

Read More

Два цртежа кои протекоа на интернетот го откриваат основниот дизајн на претстојните Nokia 8 и Nokia 9 кои HMD Global планира да ги лансира на пазарот со Android оперативен систем. Досега Nokia 3, Nokia 5 и Nokia 6 беа откриени, па доаѓа редот на осмицата

Read More

Според почетните резултати од преднарачките кои фановите ги вршат најпопуларен од новите модели на Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus е тој со црна боја на маската, пренесува Телефони. Без оглед на повисоката цена најмногу се бара Galaxy S8 Plus Midnight Black, па според Samsung полека

Read More

Откако Apple ги надмина грижите за набавка на OLED екрани со нарачката на 70 милиони панели за екранот од Samsung, сега има нови грижи дека iPhone 8 ќе задоцни, а тоа е поради проблеми со развој на 3D сензорот за селфи камерата која ќе се

Read More

Компанијата Apple од Samsung нарача 70милиони заоблени OLED дисплееви кои ќе ги користат за изградба на новиот iPhone, a Samsung е спремен да произведе дури 95милиони десплееви само за потребите на Apple. Никеј Азијан кој вчера го објави извештајот за набавка на заоблени екрани, повикувачќи се

Read More

Samsung Galaxy S8 Plus со 6 GB RAM меморија нема да биде достапен на европскиот пазар, туку само во Кина. Овој факт нема да ви пречи затоа што за помоќниот модел со 6 GB RAM меморија ќе треба да се платат 1030 долари. S8 Plus ќе

Read More

Мotorola веќе ја обнови серијата G за 2017 со смартфоните G5 и G5 Plus. Ова го поставува прашањето дали компанијата планира да го направи истото и за E3 од 2016. Излезе дека и оваа година ќе уживаме во достапен уред од Motorola под овој бренд. Информациите

Read More