Friday, May 20, 2022
HomeФЕР ПЛЕЈ (Page 4)

Нашата најдобра машка фудбалска репрезентација денес игра против селекцијата на Шпанија како дел од 6 круг од групата “Г“ во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година. Во пресрет на овој натпревар, капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев изјави дека целиот

Read More

Претседателот на турскиот фудбалски клуб Али Aј потврди дека го има завршено трансферот со Роберт Просинечки. Од утре се очекува “Жути“ да седне на клупата на Бурса! Поранешниот фудбалер и тренер на Црвена Ѕвезда по обврските со репрезентацијата на Азербејџан, кој ги предводи во рамките на

Read More

Францускиот ракометен тим и актуелниот вицешампион на Европа, екипата на Париз Сен Жермен објави дека се договориле на соработка со голманот Винсент Џерард. Џерард со шампионот на Франција, потпиша тригодишен договор, но ќе се приклучи на тимот во текот на летото 2019 година, кога неговиот договор

Read More

Хофенхајм доби големо засилување за следната сезона. Тимот го очекува голем предизвик, да игра во квалификациите за Лигата на шампионите, и засилувањата се веќе видливи. Првиот ќе биде Серж Гнабри, 21-годишниот крилен играч и поранешен фудбалер на Арсенал и човек кој одигра одлична сезона за Вердер

Read More

Екипата на Милан ништо не пропушта на случајот. Во потрага се по прва класа напаѓач, прво беше објавено дека тоа ќе биде Мората од Реал Мадрид но изгледа дека од тој трансфер нема да биде ништо. Потоа имаа доверба во Белото од Торино но неговата

Read More

Италијанскиот фудбалски тренер Лучијано Спалети изјави денеска дека се согласил да ја предводи екипата на Интер и дека останале само формалности за потпишување на договор. "Се е на место. Ние се ракувавме. Старомодни сме ние ги решаваме работите со ракување", рече Спалети за италијанските медиуми. Спалети

Read More

Полскиот голман Војчек Шчесни кој има 27 години и е во редовите на “Топџиите“ од 2006 година, замина за Јувентус за трансфер вреден 14 милиони евра. Една година пред истекот на договорот тимот од Лондон заработи добра сума на пари за играч на кој веќе неколку

Read More

Прекрасен дочек им беше приреден на ракометарите на Вардар кои од Келн се вратија како европски шампиони. Сите ракометари изразија огромна благодарност до верните навивачи како и до македонската публика која им дала огромна сила. Оваа победа е за вас, рече Тимур Дибиров. Тренерот и врвен

Read More

Во саботата навечер, се одигра последниот натпревар од Лигата на шампионите во сезоната 2016/2017, во која Реал Мадрид по 12-ти пат во својата историја ја освои титулата на шампион на Европа. По финалниот натпревар УЕФА го избра најдобриот состав во Лигата на шампионите оваа сезона, а

Read More

Металург заедно со Ракометната федерација на Македонија ќе испратат заедничко барање до Европската ракометна федерација, каде би покажале желба и интерес за македонскиот вицепрвак Металург повторно да игра во Лигата на Шампионите. “Документацијата и сите формулари за аплицирање за дополнително, второ место во следната сезона

Read More