Friday, May 20, 2022
HomeФЕР ПЛЕЈ (Page 121)

Објавен поширокиот список на кошаркари кои би настапиле на Евробаскетот во Хрватска. Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ ја изненади јавноста со враќањето во репрезентацијата на Перо Антиќ, Ѓорѓи Чековски и Лестер Бо Мекејлеб. Предраг Самарџиски преку соопштение истакна дека ќе биде на располагање на

Read More

Јувентус и Атлетико Мадрид го договорија трансферот на Марио Манџукиќ. Бјанконерите ќе платат 18 милиони евра за напаѓачот кој минатата сезона постигна 20 голови за 'јорганџиите'' според Ди Марцио. Актуелниот шампион на Италија активно се поврзуваше со имињата на неколку врвни напаѓачи, откако Карлос Тевез најави

Read More

Феноменалниот аргентинскиот репрезентативец и напаѓач Серхио Агуеро ги демантираше гласините за премин во Реал Мадрид и повторно напомена дека клубот во кој се чувствува среќен, не се напушта,  објавија шпанските медиуми. „Клубот се напушта кога во него не можете да постигнете врвни цели, а тоа кај

Read More

Извонредно тешка ждрепка за ракометната репрезентација на Македонија која на Европското првенство ќе игра во група со домаќинот на шампионатот Полска, потоа со актуелениот светски, европски и олимписки првак Франција  и со нашите лути ривали, северниот сосед Србија. Ова е составот на пеколната А група која

Read More