Saturday, Jul 13, 2024

Сигурно малку од вас гледат НФЛ или Американската фудбал лига. Но доколку ја пренесуваат на нашите канали ЛФЛ или Легендс Фудбал Лигата каде екипите се составени од женски кои трчат и играат по долна облека со неколку браници и штитници сигурно ќе биде многу интересна

Read More

Националниот тим на Англија до 20 години веројатно се чувствува прилично добро по отворањето на Светското првенство и победата со 3-0 над Аргентина во Јужна Кореја, но Гордиот Албион се спушти на земја по вчерашниот резултат. Голот во второто полувреме на Фикаио Томоро од средината на

Read More

Монако по синоќешната победа над Сент Етјен обезбеди титулата шампион на Франција круг пред крајот на сезоната во Лига 1, голема прослава се пренесе од теренот во соблекувалната па во салата за прес-конференција. Пред Леонардо Жардим да зборува со новинарите, неговите фудбалери влегоа во салата и

Read More

Играчите на Локомотив Москва го освоија Купот на Русија, но финалниот меч против Урал во Сочи остана во сенка на тепачката што се случи во последните секунди од натпреварот. Локомотив во времето на инцидентот водеше 2-0, па најтешко и падна на тимот на Урал кои влегоа

Read More

Играч од француската рагби лига се соочува со доживотна суспензија откако го нокаутираше судијата, бидејќи му додели жолт картон.   This makes @gazhock12 look like a saint! Wonder what grade the RFL would give this one @drmarwanK the alphabet probably not long enough!👊😩 pic.twitter.com/4Fj61nAmf2 — Derek john beaumont

Read More

Најдобриот фудбалски репрезентативец Нејмар по освојувањето на олимписката титула во Рио направи неколку мали испади. Најпрво на примањето на медалите постави трака за коса на која пишуваше „100 Исус“ по што доби прекорд од Меѓунарониот олимписки комитет за нарушување на кодексот кој забранува истакнување на

Read More

Вообичаено станувате на постари луѓе во јавен превоз. Ако налетате на овој 68 годишен дедо и му понудите столче, ќе ви покаже дека вушност вас ви треба столчето. Дедото бил со својот внук во посета на Рио, а кога му понудиле столче во метрото ги

Read More

На интернет молневито се рашири сликата со зелена вода на Олимпискиот базен во Рио каде се одржуваат главните пливачки натпревари. На шега некои тврдеа дека пливачите уринирале во базенот по што се активирала водата, но организаторот на турнирот соопшти дека во базенот имало алги, па

Read More