Wednesday, Nov 29, 2023
HomeФЕР ПЛЕЈБоречки вештини (Page 2)

Легендарниот каратист и тренер Димче Кичевски вчера почина по долго боледување. Кичевски беше дел од овој спорт цели 48 години. Тој е двократен првак на СФР Југославија, во 1980 станува балкански првак, а неколку месеци подоцна се закитува и со бронзен медал на ЕП во Австрија.

Read More

Боксерот Флојд Мејдведер можеби сега знае која е Ронда Рози, но според неговото најново интервју таа сеуште не е заслужна за да се мери со неговите достигнувања. Во интервјуто за ESPN, на поставеното прашање како се чувствува поради фактот дека ја изгуби престижната награда за категоријата

Read More

Конор Мекрегор е новата ѕвезда на UFC шампионатот кој повеќе внимание привлекува со неговите контроверзни изјави отколку со вештините во рингот. Пред финалната борба со Чед Мендес борецот изјави дека сите треба да се обложат во него, а Мекрегор се обложил со претседателот на UFC

Read More

Викендов во Ниш се одржа Балканското првенство во кик бокс на кое учествуваа 220 кик боксери од осум земји. Златни медали освоија Ненад Манојловски -69 кг. кик лајт и Димитар Ѓорѓиев -79 кг. кик лајт, додека Марија Божиновска +70 кг. кик лајт, Милан Кубин -89 кг. кик

Read More