Saturday, Jul 13, 2024

Да се создаде фиктивен лик е тешка задача со која се соочуваат авторите на новелите, физичкиот опис на јунаците ја скротува нашата фантазија и ни дава одредена претпоставка за нивниот изглед, но што се случува кога полициските експерти за скици на лице ги превземаат работите

Read More

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ веќе  7 сезони ги освојува нашите срца, темите како војна, љубов, омраза и предавство испреплетени со мистични суштества не терат нетрпеливо да ја чекаме секоја нова епизода. Доколку ја гледате оваа серија веќе знаете за сплетките и заговорите кои кружат околу

Read More

„Мандела ефект“ е она што интернетот го нарекува чудниот феномен кога многу луѓе можат со најголема сигурност да кажат дека се сеќаваат на нешто на одреден начин, за подоцна да откријат дека погрешиле. Некој ова го нарекува случајност или лоша колективна меморија, меѓутоа други велат

Read More

Дали некогаш сте се запрашале кои работи претставуваат табу во другите држави? Погледнете ги културните разлики на луѓето ширум светот. (доколку симате проблеми со преводот на видеото кликнете на копчето CC во долниот денес агол, а доколку сакате да го промените преводот тоа може да го направите

Read More

Добро ни е познато дека 29-годишната убавица Ријана е горда на своето потекло од Барбадос, па така таа и оваа година реши да го прослави  Crop Over Festival . Ријана изгледаше прекрасно во градник целосно покриен со светкави камења во различни бои, долниот дел со висок струк

Read More

Веќе знаеме дека го главата на George R.R. Martin, кој е писател на серијалот книги по кој е и снимана серијата Game of Thrones, се случуваат секакви чуда, војни и што ли уште не, но сепак некои од ликовите се базирани на личности кои навистина

Read More

Дали некогаш сте се запрашале колку пари заработуваат дилерите на дрога, корумпираните политичари или пак ескорт девојките? (доколку симате проблеми со преводот на видеото кликнете на копчето CC во долниот денес агол, а доколку сакате да го промените преводот тоа може да го направите во Settings-

Read More

Ако мислите дека луѓето што тврдеа дека камен е домашно милениче се мрзливи, погледнете ги овие 10 иновации кои дури и премногу го олеснуваат секојдневниот живот. (доколку симате проблеми со преводот на видеото кликнете на копчето CC во долниот денес агол, а доколку сакате да го

Read More

Scout Larson е прекрасно 3 годишно девојче што се огледува на нејзината баба Diane Willoughby, која таа ја нарекува Nonnie. Кога Nonnie се разболела од рак малата Scout била многу збунета и не можела да ја сфати положбата во која се наоѓала нејзината баба, па така

Read More

Секое мало девојче посакува да биде принцеза, голем удел во ваквата желба имаат Дизни филмовите во кои главните хероини се убавите принцези, но дали сте се запрашале од каде потекнуваат овие силни фиктивни девојки? [video width="400" height="224" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/07/15214047_206938636420392_1844553510054526976_n.mp4"][/video]

Read More