Wednesday, Feb 28, 2024
HomeАНТИСТРЕСПатување (Page 5)

Покрај Преспанското езеро никна новата плажа кај селцето Стење која е една од најмодерните во Македонија со голема песочна површина, лежалки, кафе бар, содржини за спорт и рекреација и што е најважно чисто и мирно езеро со пријатна вода. Плажата кај Стење беше финиширана минатата

Read More

Туристот Ендрју Блок при патување низ Амазонија направи фантастично селфи со животинчето кое популарно е наречено мрзливец и ретко се симнува од дрвјата. Фотката е направена во идеален момент и се чини како мрзливецот да позира пред камерата.

Read More

Социјалните мрежи може преку ноќ на некого да му донесат слава од 5 минути и тоа се случи со младата Ана Габриела која со селфи фотка од Дубровник привлече огромно внимание во регионот. Атрактивната фото блогерка прави репортажи за повеќе дигитални медиуми со секси фотки,

Read More

Влезете во Шани Шингнапур, село во кое на куќите не постојат врати, место каде продавниците се отклучени, а мештаните никогаш не се во опасност. И сето тоа благодарение на легенда стара 300 години. Ова е приказна за селото Шани Шингнапур во индиската држава Махараштра, во

Read More

Со најголем корален екосистам на светот Големиот Корален Гребен е еден од седумте светски чуда и се наоѓа на листата на УНЕСКО за заштено културно наследство. Оваа локација е избрана за најдобра дестинација на светот. – Тоа е одмор што го доживувате еднаш во животот, а

Read More

Италијанските плажи на туристите им нудат враќање на парите во случај на дождливо време. Проектот кој е покренат на плажите недалеку од Венеција е наречен „или ќе добиете боја, или ќе ги добиете своите пари назад“. Угостителите и за закупците на просторот на некои од италијанските

Read More

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштатата направи детална препорака за сите возачи кои ова лето ќе се решат да патуваат и да отидат на одмор со сопствен автомобил, па затоа вашата безбедност е клучна и мора да направите неколку подготовки, особено што често

Read More

Од најголемиот број на сончеви денови, до ноќи исполнети со ѕвезди на небото – ова се земјите во светот кои имаат најдобра клима. Еквадор Оваа јужноамериканска земја има вечна пролет, со просечна дневна температура околу 21 Целзиусов степен. Аризона Знаеме, тоа не е држава. Но, според Гинисовата книга на

Read More

Хотелот Wanda Reign, кој се наоѓа на популарната улица Бунд на западниот брег на реката Хуанпу, официјално е отворен на 18 јуни. Хотелот ќе располага со 179 соби и 14 луксузни апартмани. Сопственик на хотелот е Ванг Сиконг, син на најбогатиот Кинез Ванг Ѕиенлин, кој неодамна

Read More

Гирек Суде го започнал своето патување околу светот пред две години, поточно во мај 2014 година, а со себе го земал и своето домашно милениче, кокошката Моник. Уште од самиот почеток Суде сакал да има миленик на јахтата. Тој сепак, се откажал од вообичаените домашни миленичиња

Read More