Friday, May 20, 2022
HomeАНТИСТРЕС (Page 2)

Вчера клубот Епицентар,лоциран во Градскиот парк, ечеше во хипнотизирачките acid и techno и звуци на феноменалната Марина Рубинштајн заедно со Дијана Ди. Диџеј Рубинштај е родена во Русија, а пораснала во Израел. Од своето деби во 2012, таа постојано настапува во клубови, а годинава првпат настапи на „Сонар

Read More

Овој петок, 11 август во Епицентар ќе гостува феноменот од DJ како што ја нарекуваат познавачите на techno сценaта, Marina Rubinstein или Dr. Rubinstein. За не повеќе од 5 години оваа девојка исклучиво со DJ-инг успева да си отвори простор во најзначаните берлински клубови, презентирајќи

Read More

Добро ни е познато дека 29-годишната убавица Ријана е горда на своето потекло од Барбадос, па така таа и оваа година реши да го прослави  Crop Over Festival . Ријана изгледаше прекрасно во градник целосно покриен со светкави камења во различни бои, долниот дел со висок струк

Read More

Веќе знаеме дека го главата на George R.R. Martin, кој е писател на серијалот книги по кој е и снимана серијата Game of Thrones, се случуваат секакви чуда, војни и што ли уште не, но сепак некои од ликовите се базирани на личности кои навистина

Read More

Преостануваат уште 10 дена до почетокот на Сонус фестивалот во Паг, Хрватска, кој според Resident Advisor претставува еден од 10те најдобри светски фестивали во светот за овој месец. Овој вестивал ќе се оддржи во неколку познати клубови Папаја, Аквариус, Калипсо кои се лоцирани на плажата

Read More

Од денеска до сабота  (7-12 август) на Скопското Кале по десетти пат ќе се одржува традиционалната манифестација – гурмански викенд со пиво „Пиволенд 2017“. Посетителите и годинава ќе имаат можност да уживаат во добра музика, студено пиво и гурмански деликатеси. Фестивалот е под покровителство на

Read More

На хрватското приморје на островот Паг годинава од 20 до 24 август ќе се одржи атрактивниот Сонус фестивал кој ќе ги донесе најголемите диџејски имиња на денешницата ветувајќи фантастична забава за сите посетители. Сонус фестивалот ќе се одржи на познатата локација на плажата Зрче која прераснува

Read More

Дали некогаш сте се запрашале колку пари заработуваат дилерите на дрога, корумпираните политичари или пак ескорт девојките? (доколку симате проблеми со преводот на видеото кликнете на копчето CC во долниот денес агол, а доколку сакате да го промените преводот тоа може да го направите во Settings-

Read More

Ако мислите дека луѓето што тврдеа дека камен е домашно милениче се мрзливи, погледнете ги овие 10 иновации кои дури и премногу го олеснуваат секојдневниот живот. (доколку симате проблеми со преводот на видеото кликнете на копчето CC во долниот денес агол, а доколку сакате да го

Read More

Scout Larson е прекрасно 3 годишно девојче што се огледува на нејзината баба Diane Willoughby, која таа ја нарекува Nonnie. Кога Nonnie се разболела од рак малата Scout била многу збунета и не можела да ја сфати положбата во која се наоѓала нејзината баба, па така

Read More