Wednesday, Mar 29, 2023
HomeАНТИСТРЕСГурманКафе со абсинт за одличен старт на викендот

Кафе со абсинт за одличен старт на викендот

Пред нас е нов викенд, а денешниот петочен ден можете да го зачините со нов вкус на вашиот омилен пијалок. Оваа подготовка на кафе не е препорачлива за утринските часови, но може да ви ја даде потребната енергија, да го победите уморот и добро да се подготвите за луда ноќ.

Потребни состојки:
* 60 милилитри еспресо
* 1 лажичка абсинт
* 45 милилитри џин

Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во шејкер исполнет со мраз и добро промешајте. Сипете го алкохолното кафе во стаклена чаша и сервирајте.