Tuesday, Jan 31, 2023
HomeДЕНЕШНАРегионХарадинај ја претепал својата сопруга?!

Харадинај ја претепал својата сопруга?!

Како бомба одекна веста низ Косово, и регионалните медиуми, дека поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, и обвинет во Хаг, за воени злосторства во војната на Косово од 1999 година, физички ја нападнал својата сопруга.

 

Поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај ја претепал својата сопруга, пишува косовскиот портал „Бота сот“.

Извори од Ургентната клиника во Приштина за „Бота сот“ откриваат дека ноќеска имале случај од семејно насилство.

Имено, станувало збор за поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, за кого се тврди дека ја нападнал својата сопруга Анита.

Истите извори од урегентниот центар за „Бота сот“ велат дека во домот на Харадинај биле со присуство на полицијата.