Monday, Oct 2, 2023
HomeАНТИСТРЕСШтосно(Фото) Црногорско-албанската убавица Афердита Дрешај!

(Фото) Црногорско-албанската убавица Афердита Дрешај!

Афердита Дрешај е модел со висина од 183 см, поранешна мисица и пејачка, и таа е родена на 19 јули 1986 година во Подгорица.

 

when bae takes a pic 📸

A post shared by Aferdita Dreshaj (@aferditadreshaj) on

Русокосата убавица е од албанско потекло, а во 2011 година го претставуваше Косово на Мис Универзум. Кариерата како модел ја започнала на 17 години.

 

wavy🌊

A post shared by Aferdita Dreshaj (@aferditadreshaj) on

Кога имала само 12 години, се преселила во Мичиген, каде што се уште живее. Сепак, многу често ја посетува Албанија, Косово, Црна Гора и Македонија. И секое лето таа го поминува на Балканските плажи.

 

For @revistawho @eraldorexho Mua& hair: @suela_cangu Styling: @nikokomani Pic by: @geljantkaleci

A post shared by Aferdita Dreshaj (@aferditadreshaj) on

За неа најмногу се пишуваше во светските медиуми во 2013 година кога беше девојка на познатиот актер Леонардо Ди Каприо.

 

Happiness is the key 🗝

A post shared by Aferdita Dreshaj (@aferditadreshaj) on

@artonhumolli_photography Mua// @rezartagalica_mua Hair// @altinhairartist I love you all….❤️

A post shared by Aferdita Dreshaj (@aferditadreshaj) on