Tuesday, Oct 3, 2023

Зоран Заев во завршните зборови побара голема поддршка од сите за работата на новата реформска влада која ќе донесе големи промени и ќе го врати животот во Република Македонија. - Ќе разговараме заедно со опозицијата и сите одлуки ќе ги ставиме пред граѓаните, а проблемот за

Read More

Голем број на симпатизери веќе се собираат пред седиштето на СДСМ на „Бихахќка“, за потоа тие истите да се упатат кон Владата на Република Македонија каде ќе го поздрават новото раководство со идниот премиер Зоран Заев. Во Собранието е пред крај дебатата за избор на новата

Read More

Ликот C.J. Паркер, кој некогаш го играше познатата Памела Андерсон, сега го глуми Кели Рохбрах.   #Baywatch is here 🤙🏼🍿💃🏻 get your bums to the movies, it's about to go down 🕺🏽🤣🙈 A post shared by @kellyrohrbach on May 25, 2017 at 11:49am PDT Филмот “Baywatch” неодамна беше премиерно

Read More

Сигурно малку од вас гледат НФЛ или Американската фудбал лига. Но доколку ја пренесуваат на нашите канали ЛФЛ или Легендс Фудбал Лигата каде екипите се составени од женски кои трчат и играат по долна облека со неколку браници и штитници сигурно ќе биде многу интересна

Read More

Британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон изјави дека нивните најголеми конкуренти тимот на Ферари го имат најдобриот болид и дека неговиот тим Мерцедес ќе има многу тешка задача да ја одбрани титулата. "Ние стигнавме не подготвени во Монако, работите не одеа според нашиот план, болидот

Read More

Напаѓачот Алваро Мората наводно е пред потпис со Милан и тансфер вреден преку 50 милиони евра. Но во целата оваа приказна се приклучија и англиските клубови рсенал, Челзи и Манчестер Јунајтед. По се изгледа ова ќе се претвори во шпанска серија па се додека не

Read More

Младиот напаѓач на Челзи и на младинскиот тим на Англија, Доминик Соланке преминува во редовите на Ливерпул по истекот на важечкиот договор со лондонски Челзи, потврдија денес во клубот од Енфилд.   Трансфер на овој талентиран напаѓач ќе го чини Ливерпул околу 3 милиони фунти, бидејќи потекнува

Read More

Дани Џонс е новата ѕвезда на интернет, особено кај женската популација.   Slowly getting leaner. Diet has been on point (aside from a massive Cinnamon Toast Crunch binge the other night). Getting myself to my version of summer-ready! . For custom male and female meal plans and

Read More

Репрезентативниот голман на Босна и Херцеговина, Асмир Беговиќ, потпиша повеќегодишен договор со екипата на Борнмут, каде што ќе дојде како слободен агент на 1 јули, по истекот на сегашниот договор со Челзи. Беговиќ е роден во Требиње, во 1987 година, ја започна својата кариера во помлади

Read More

Борусија Дортмунд одлучи да го разреши тренерот Томас Тухел, само неколку дена по освојувањето на Купот во финалето каде што го победи Ајнтрахт Франкфурт! Клубот ја даде следната изјава: “Разделбата е резултат од разговорите меѓу Ханс Јоаким Вацке (извршен директор), Микаел Зорка (спортскиот директор), Томас Тухел

Read More