Tuesday, Sep 28, 2021

Популарната американска серија "Сите го сакаат Рејмонд" ќе добие римејк на српски јазик. Симпатичниот и глупав Рејмонд ќе го глуми Андрија Милошевиќ додека неговата мајка Цеца Бојковиќ. "Во голема мера се преговорите на националната телевизија со лидерите на куќата, која е носител на лиценцата. Испратена и

Read More

Моделот со босанско потекло Андреја Пејиќ минатата ноќ на еден настан во Њујорк и предизвика бурни ставовите на социјалните мрежи. Андреја првата транссексуален модел на насловната страница на списанието “GQ“, прошета во храбра комбинација која сите не ја прифатија многу добро.     Овој пат, прошета на црвениот тепих

Read More

Рускиот модел Анастасија Квитко, повторно не почасти со провокативна фотосесија, но овој пат остана впечатлива "борбата" со костимот за капење. Квитко се прослави на Инстаграм поради своите бујни облини, а некој ја нарекуваат и руската Ким Кардашијан.   Today was amazing photoshoot for @hello_ac305 💕with @goodluckrancel 📸 A post

Read More

Сакате свадба за која ќе се зборува? Тогаш повикајте лама! Благодарение на “Mtn Peaks Therapy Llamas & Alpacas“, можете за гости да имате лама. Овие животни, кои најверојатно првва асоцијација ви паѓа на памет дека плукаат, се вистински професионалци. Љубезни се спрема другите гости и доста

Read More

Играч од француската рагби лига се соочува со доживотна суспензија откако го нокаутираше судијата, бидејќи му додели жолт картон.   This makes @gazhock12 look like a saint! Wonder what grade the RFL would give this one @drmarwanK the alphabet probably not long enough!👊😩 pic.twitter.com/4Fj61nAmf2 — Derek john beaumont

Read More

Глупаво и наивно е од Ѓорчев Влатко да правите херој зашто помагал на линчуваните пратеници. Тоа што на секунда му проработела совеста и разумот, не го мие од вината дека со години потпалувал националистичко лудило и омраза кон се што не е за Груевски и

Read More

Го гледав настапот на нелегитимниот Претседавач на конститутивната седница за избор на Претседател на Собранието на Р.М. и еден од најодговорните за крвавиот настан, Трајко Вељановски на Сител телевизија и чувствувам за потребно да реагирам во јавноста во однос на неколку негови констатации. Трајко Вељановски точно

Read More

Во 2002 година тогашниот министер за финансии Никола Груевски не дозволуваше припадниците на ново формираната полициска единица “Лавови“ да добијат решенија за работа во МВР иако како министер за финансии беше должен да потпише само формално одобрување за нивното вработување. Тогашниот Министер за внатрешни работи

Read More

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев кој застана во одбрана на неговите колеги во налетите на насилниците, денес одржа прес конференција на која посочи дека СДСМ на нелегален начин гласале за Талат Џафери надвор од процедурите за избор на претседател на Собранието. „СДС го погази

Read More

Потпретседателката на Европскиот парламент од редовите на Зелените, Улрике Луначек остро го критикува однесувањето на Себастијан Курц и неговата партија во кризата во Македонија, пренесува Дојче веле. Долга е листата на гревови на ЕУ кон Македонија, вели за австриската агенција АПА, пратеникот на Зелените во Европскиот

Read More