Monday, Jun 24, 2024

Не е новост дека луѓето имаат секс цело време… со или без нивните смартфони. За таа цел, Premier и TMW Unlimited се здружија и ја лансираа кампањата #DoNotDisturb (не вознемирувај) за брендот Дурекс. #DoNotDisturb е социјален експеримент, кој истражува како исклучувањето на смартфоните може да им

Read More

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо нема да дозволи ривалството со тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола да влијае на неговата кариера. Двајцата тренери водеа жестоки битки од времето кога ги водеа клубовите на Реал Мадрид и Барселона пред неколку години, па се очекува слично

Read More

Сивус инкубаторот и Brainster организираат обуки за успешно претворање на идејата во успешен бизнис. Од 10-ти до 12-ти јуни ќе се одржи работилница на која може да се пријават сите заинтересирани. На стартап работилницата ќе ги научите сите неопходни и битни бизнис моменти и вештини

Read More

Семос Едукација, петта година по ред доделува Microsoft и Cisco стипендии во вредност од 1605 евра односно 1670 евра наменети за студенти и невработени лица кои сакаат да го искористат летото за стекнување на нови знаења и да ги зголемат своите можности за вработување. Стипендиите

Read More

На големо задоволство на сите гурмани кои сакаат да уживаат во удобна и модерна атмосфера, утре (среда, 01.06.2016) од 21:00 часот се отвора новиот Trend Gastro Bar во населба Аеродром (поранешен McDonalds). Како што и самото име навестува, Gastro Bar е концепт кој ја освежува и

Read More

Англискиот клуб Вест Хем понудил 20 милиони евра за трансфер на напаѓачот на Милан Карлос Бака, пренесуваат денес италијанските медиуми. Бака изразил желба за заминување од клубот, бидејќи бил незадоволен од резултатите и од играчкиот кадар, додека Вест Хем е подготвен да му ја плаќа

Read More

Претседателот на Република Српск, Милорад Додик изјави денеска дека Република Српска никогаш не била лишена од опасноста да исчезне, дека тоа и сега е случај, но дека тој има доверба во Србија, односно во премиерот Александар Вучиќ и претседателот на Србија Томислав Николиќ. Додик истакна дека

Read More

„Ќе се чаталиме до слобода“ и „Бојам, значи постојам“ се само дел од денешните транспаренти на масовното движење „Протестирам“. Возачот на фамозното комбе на „Шарената револуција“ кој вчеравечер беше приведен во полициската станица Пролет, а потоа и пуштен на слобода, денеска повторно се приклучи во топлата

Read More

Изградба на нови населби за бегалците, со куќи наместо шатори по моделот во Елеонас ќе започне кон крајот на јуни, а поголемиот дел од привремените објекти за сместување ќе бидат урнати во септември, изјави грчкиот министер за миграциска политика, Јанис Музалас во интервју за јавниот

Read More