HomeДЕНЕШНАПолитикаЗврлевски се сретна со новиот евроамбасадор Жбогар

Зврлевски се сретна со новиот евроамбасадор Жбогар

Јавниот обвинител на Република Македонија, Марко Зврлевски попладнево оствари средба со шефот на Делегацијата на Европската унија во земјава, амбасадорот Самуел Жбогар.

Од ОЈО информираат дека на средбата, која била од протоколарен карактер, се разговарало за улогата и поставеноста на Јавното обвинителство на Република Македонија, како надлежен орган за спречување и борба против криминалот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com