HomeГИГА БАЈТСмартфонZTE Nubia Z11 е новиот „мини“ шампион за само 200 евра

ZTE Nubia Z11 е новиот „мини“ шампион за само 200 евра


ZTE официјално го лансираше Nubia Z11, новиот шампион во мини класата, кој ќе чини само 200 евра. Nubia Z11 mini доаѓа со 5 инчен Full HD дисплеј, работи со осум-јадрен Snapdragon 617 процесор, 3 GB RAM, 64 GB вградена меморија, има батерија со капацитет од 2800 mAh, скенер за отпечатоци и 4G LTE конекција.
Официјално Nubia Z11 за само 200 евра
Смартфонот е прекрасно изработен со метално тело, 16 MP Sony IMX298 камера со f/2.0 леќа, како и 8 мегапикселна камера. Nubia Z11 наскоро ќе биде пуштен во онлајн продажба.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com