HomeДЕНЕШНАПолитикаЦивил: Професори и ученици предвреме напуштиле училиште за средба со ДУИ

Цивил: Професори и ученици предвреме напуштиле училиште за средба со ДУИ

Организацијата Цивил откри дека добиле пријава од анонимен граѓанин кој им испратил слики и видеа за предвремено напуштење на наставата во училиште од Сарај за средба со политичката партија ДУИ во текот на нивните изборни активности.

Од Цивил предупредија дека децата, особено учениците не смеат да бидат злоупотребувани во текот на изборната кампања за партиски цели.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com