Wednesday, Apr 8, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЅирнете во „Пестана ЦР7“, луксузниот хотел на Кристијано Роналдо

Ѕирнете во „Пестана ЦР7“, луксузниот хотел на Кристијано Роналдо

ronaldo 7

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо ќе го отвори својот хотел со пет ѕвездички, „Пестана ЦР7“. Ова е првиот од четири планирани хотели за чија изградба фудбалерот на Реал мадрид потроши 70 милиони евра. Се очекува до крајот на оваа година и Лисабон да добие ваков хотел, а наредната година и Мадрид и Њујорк.

ronalo hotel 1

Хотелот Пестана ЦР7 е сместен во близина на пристаништето на градот Фуншал на островот Мадеира. Отворањето на овој објект е предвидено до крајот на неделата, а најавено е присуството на голем број ѕвезди, меѓу кои, нормално, поголемиот дел од екипата на Реал Мадрид, но засега не е познато за кои имиња станува збор.

ronaldo hotel 2

Доколку случајно се најдете во неговиот роден град и располагате со 214 евра за сместување за една вечер, сигурни сме дека ќе имате навистина незаборавен престој.

ronaldo hotel 3

„Пестана“ располага со 48 соби и еден ЦР7 посебен апартман кој чини 683 евра по ноќ. Во склоп на хотелот има и велнес центар како и базен на кровот. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа и музејот посветен на Португалецот. Некои соби имаат теписи кои изгледаат како трева на фудбалски терен. На покривот на хотелот има и базен, кој нуди прекрасен поглед на градот и пристаништето.

ronaldo hotel 4