Wednesday, May 27, 2020
HomeДЕНЕШНАРегионЖенска чанта ги испровоцира Хрватите да ја блокираат француската амбасада во Загреб

Женска чанта ги испровоцира Хрватите да ја блокираат француската амбасада во Загреб

Вчеравечер во околу 20 часот при акција од страна на хрватската полиција е блокиран сообраќајот во близина на француската амбасада во Загреб. Причина за ваквиот чин е дојавата од непознато лице за оставена женска чанта на една од капиите на амбасадата, јавуваат хрватските медиуми.

По утврдената проверка во која е констатирано дека се работи за лажна тревога, сообраќајот е вратен во нормала.