Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЗголем интензитет на сообраќај-задржувања на граничните премини

Зголем интензитет на сообраќај-задржувања на граничните премини

Според информациите од АМСМ Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини Богородица и Табановце има задржување околу 30 минути.

На останатите гранични премини и покрај зголемената фреквенција, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на сите патишта се одвива по суви коловози.