HomeДЕНЕШНАРегионЗемјотрес во Грција ја стресе Македонија

Земјотрес во Грција ја стресе Македонија

Земјотрес од 4,1 степен според Рихтеровата скала пред половина час ја потресе Грција, а бил почуствуван и во јужните делови на Македонија. Според Европскиот сеизмолошки центар, потресот се случил на 21 км југоисточно од Стар Дорјан, 8 км северно од Кристони на 5 км длабочина.

Засега нема информации за материјални штети или повредени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com