Friday, Mar 27, 2020
HomeДЕНЕШНАСкопјеЗемјотрес утринава ги разбуди скопјани

Земјотрес утринава ги разбуди скопјани

zemjotres skopje

Земјотрес со магнитуда од 4,2 степена според Рихтеровата скала е почувствуван изутрината во 04 часот и 08 минути во Скопје и околината.

Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 13 километри источно од Скопје, кај село Мралино, на длабочина од два километри.