Tuesday, Mar 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаЗемјотрес почувствуван во Битола и Ресен

Земјотрес почувствуван во Битола и Ресен

Земјотрес почувствуван во Битола и Ресен утрово околу 6:25 часот. Како што информираат од сеизмолошката опсерваторија во Скопје, земјотресот бил почувствуван во јужните делови од Република Македонија со интензитет 3.7 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот се наоѓа во соседна Грција, односно 35 километри јужно од Битола.